Pamětní bronzová medaile obce Strážkovice

V prodeji od 20.08.2016

Pamětní bronzová medaile obce Strážkovice L. P. 1391

Pamětní medaile byla vydána Obcí Strážkovice při příležitosti výročí 625 let nejstaršího dochovaného písemného záznamu o obci Strážkovice nalezeného ve Státním oblastním archivu v Třeboni. Jedná se o stránku z tzv. Novohradských purkrabských účtů, do nichž byly zapisovány příjmy hradu v Nových Hradech. Strážkovice jsou zachyceny na 15. řádku (ve tvaru „Straskobicz“, slovo je podtržené a počáteční S vypadá na první pohled jako kolečko s křížkem). Originál listiny je uložen ve Státním oblastním archivu v Třeboni, sbírka Cizí statky.

Za pomoc s vyhledáním listiny děkujeme panu PhDr. Danielu Kovářovi, řediteli Státního okresního archivu České Budějovice a pracovníkům Státního oblastního archivu v Třeboni.

Popis medaile:
Pamětní bronzová medaile obce Strážkovice L. P. 1391
•    Průměr: 50 mm
•    Hmotnost: 37,10  g
•    Autor návrhu medaile: Linda Kůzlová - Lika
     Grafické provedení: Lenka Pužmanová
•    Limit: edice je vyrobena v celkovém limitovaném počtu 200 ks, z toho:
     a)    patinace bronzem v plastové mincovní kapsli – 100 ks
     b)    patinace 24 karátovým zlatem v dárkové etuji – 100 ks
•    Emise: 20. srpna 2016
•    Základem medaile je bronzový odlitek o průměru 50 mm

•    Medaile jsou zhotoveny ze tří dílů přitavených k sobě a to základní plochy – bronzového odlitku o průměru 50 mm, která je patinovaná:
     a)    bronzem
     b)    24 karátovým zlatem
     a dalších dvou dílů s motivem znaku obce na aversu (líci) a návesní kovárny na     reversu (rubu), které jsou starostříbrně patinovány. Na aversu je uveden text LOMEC · STRÁŽKOVICE · ŘEVŇOVICE (názvy současných místních částí obce), na reversu pak OBEC STRÁŽKOVICE a L. P. 1391
•    Zpracování: medaile jsou odlévány do pryžové tvrzené formy

•    Cena:
    varianta     a) 300 Kč
    varianta     b) 350 Kč

Po objednání jedné z variant medaile je možné zaslat poštou (cena varianty + poštovné).

Verze pro tisk v příloze:

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost